برپایی نمایشگاه «پوستر برای صلح» در باغ‌ موزه قصر و اوکلاهاما

برپایی نمایشگاه «پوستر برای صلح» در باغ‌ موزه قصر و اوکلاهاما

 

نمایشگاه بین المللی «۲۰ در ۲۰، پوستر برای صلح» به‌ صورت همزمان در باغ‌ موزه قصر در ایران و گالری گاردینر در ایالت اوکلاهاما آمریکا افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری مرکز توسعه ، نمایشگاه «۲۰ در ۲۰، پوستر برای صلح» ۱۷ تا ۳۰ شهریورماه در نگارخانه ملک‌ الشعرای بهار باغ‌ موزه قصر برگزار می‌ شود. در این نمایشگاه ۲۰ طراح ایرانی و ۲۰ طراح بین‌المللی به‌صورت دعوتی حضور دارند. آثار این نمایشگاه به‌صورت همزمان در گالری گاردینر در ایالت اوکلاهاما آمریکا به نمایش گذاشته می‌ شود.

 

آثار این نمایشگاه به همت گروه فرهنگی هنری پاساژ و توسط زهرا پاشایی و پویا جهانشاهی گردآوری‌ شده است.  قبـاد شیـوا، فرزاد ادیبی، پریسا تشکری، اونیش امین الهی، مازیار تهرانی، علی زعیم، هما دلـورای، مهدی فاتحی، امیرحسین قـوچی بیک، حسن کریم زاده، کیانوش غریب پور، علیرضا مصطفی زاده ابراهیمی، مهدی مهدیان، علی باقری، مجید کاشانی، زهرا پاشایی، صالح تسبیحی، فرشید پارسی کیا، حامد حکیمی، میلاد قلیچ، از ایران و Michele Bowers، Stefan Bucher، Taber Calderon، Matt Chase، John Clark، Tom Davie، Ed Fella، Carlos Gonzlalez، John Gravdahl، Fons Hickmann، Pouya Jahanshahi،  Cedomir Kostovic،  Scott Lazerow،  Andrew lewis، Ian Lynham، Oliver Munday، Eric Olivares، Kari Piippo، ErinWright، Li Xu به‌عنوان طراحان بین‌ المللی در این نمایشگاه حضور دارند.

 

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: مدت‌ ها است که پوستر، به‌ عنوان رسانه‌ ای برای گفتگو و اطلاع‌ رسانی در مسایل اجتماعی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. پوسترها، چه برای ترغیب کردن باشند یا با هدف مقابله غیر مستقیم، به‌مثابه صدایی رو در رو و یک پیام شخصی از طرف طراح آن به مخاطبان است. علاوه بر این پوسترها به‌ عنوان بستری برای تعامل با جامعه مطرح می‌ شوند و نشانگر فداکاری طراح و مسئولیت اجتماعی است که حالا بر دوش آن‌ها قرار گرفته و آنان را تبدیل به نقل‌ کنندهٔ صدای مخالفت و تغییر اجتماعی در جهان کرده است.

 

افتتاحیه این نمایشگاه در ایران روز جمعه ۱۷ شهریورماه ساعت ۱۸ در باغ‌ موزه قصر خواهد بود. باغ‌ موزه قصر در میدان پلیس واقع‌ شده است و نمایشگاه تا ۳۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن با تمسک به رهنمود های مقام معظم رهبری نظام
نظرات