برگزاری فستیوال جاده ابریشم

«جاده ابریشم» با پیشینه‌ای ۲۰۰۰ ساله، قدیمی‌ترین راه دادوستد فرهنگی، هنری میان چندین حوزه عظیم تمدن‌ساز بوده و بستر درخوری برای گفتگوی بین فرهنگ‌ها است.

 

خبرگزاری مرکز توسعه :

«سروین سری» دبیر جشنواره بین‌المللی جاده ابریشم می‌گوید: نمایشگاه «جاده ابریشم» اولین و بزرگترین فستیوال فرهنگی هنری با رویکردهای متفاوت است که تا به حال در این مسیر طراحی شده و در دست اقدام قرار گرفته است. 

از همین رو، درتاریخ ۳۱ مرداد به مدت ۸ شب در فضای باز نمایشگاهی در دریاچه چیتگر با حضور تولیدکنندگان ایرانی جهت تبادلات در بخش‌های فرهنگی هنری، علوم و فناوری، کشورهای این مسیر و معرفی هویت ملی ایران اقدام به برگزاری این برنامه کردیم.

«جاده ابریشم» از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۴ با بخش‌های نمایشگاهی، فروش محصولات، برنامه‌هایی با محتواهای موسیقی، تئاتر و مرور بین فرهنگی در حوزه ابریشم برگزار می‌شود تا بدین وسیله فرهنگ غنی ایران را بیشترنشان دهیم  و در تعاملات بین فرهنگی قدم‌های مؤثرتر برداریم.

همچنین در امتداد مسئولیت اجتماعی از هنرمندان، معماران، مجسمه‌سازان، عوامل فرهنگی به ویژه هنرمندان توانیاب (معلول) در این مسیر نیز حمایت شده است.

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن با تمسک به رهنمود های مقام معظم رهبری نظام
نظرات